הטיפול באקנה

 

 

 

הטיפול באקנה

 


 

 

 


פצעי אקנה הם אחת הבעיות הקשות והמתסכלות ביותר. קשה להסתיר אקנה. האקנה פוגע במראה הפנים, במצב הרוח ובבטחון העצמי. ולכן, כדאי מאד לדעת - זו לא גזירה משמיים. בטיפול נכון, ועם שיתוף פעולה של המטופל, אפשר למגר את האקנה בתוך מספר חודשים.
הנה כמה תמונות, מתוך אלפי תמונות של מטופלים, שקיבלו חזרה עור חלק ויפה. נערים ונערות, גברים ונשים שטופלו ע"י קוסמטיקאית מקצועית על פי הידע המתקדם ביותר שקיים כיום בתחום הטיפול באקנה.

 


 


בעבר נהגו לחשוב, שאקנה הוא עניינו של הרופא בלבד, ואל הקוסמטיקאית מגיעים רק כדי לנקז קומדונים. מאז, עברו מים רבים בים. הידע על הטיפול באקנה הוא רב, מגוון המרכיבים הפעילים התרחב ובעיקר - הגישה הטיפולית השתנתה.

כיום הקוסמטיקאית עובדת בעיקר עם הראש. לא תמיד הידיים מעורבות בטיפול. במקרים רבים, שחלקם מופיעים בתמונות למעלה, מגיעים לריפוי מלא בטיפול הקוסמטי ללא מגע יד. איך מרפאת הקוסמטיקאית אקנה מבלי לגעת בעור? בדיוק כמו שהרופא עושה, עם הידע וההבנה. מרכיבים פעילים נכונים, מעקב וניהול נכון של הטיפול.


בואו נכיר את האקנה יותר מקרוב...
האקנה קורה לרוב בגיל ההתבגרות, אבל לא רק. הוא קיים גם בגילאי 20-40 ואף בגילאים מאוחרים יותר.

הוא יכול להתפרץ בגיל בוגר גם באנשים שלא סבלו ממנו בגיל ההתבגרות. ישנן נסיבות בחיים שקשורות להתפרצויות של אקנה, כגון: היריון, תקופות של סטרס, לאחר הפסקת שימוש בגלולות, ועוד.


האקנה יכול להיראות בצורות שונות:


* אקנה קומדוניקה, שבו האלמנט העיקרי הוא קומדונים - מעטים או רבים.
* אקנה עם פפולות או פפולות ופוסטולות, כלומר פצעים בדרגות חומרה שונות.
* אקנה ציסטי קשה.
* אקנה המעורב גם קומדונים וגם פצעים בדרגות חומרה שונות.


לצערנו, האקנה עלול להותיר אחריו גם צלקות.


 

 


עוד תופעה נפוצה לאחר אקנה היא כתמים. כדי להימנע מצלקות רבות או מכתמים, חשוב להתחיל את הטיפול באקנה בסמוך להופעה שלו.


כיצד מטפלים באקנה?


נתחיל מהשאלה - כיצד לא מטפלים...
להוציא קומדונים לבד - זה לא רעיון טוב. ובוודאי שלא לנקז לבד את תוכן הפצעים.

החיטוט הזה עלול להביא להחמרה במצב האקנה ולצלקות מכוערות. 


בחירה עצמאית של מוצר לטיפול באקנה, ללא מרשם, היא ברוב המקרים בחירה גרועה. תכשירים טיפוליים לעור מחייבים התאמה של איש או אשת מקצוע, שהתמחו בטיפול בעור. הצלחת הטיפול תלויה באבחון מדויק, בהתאמת תכשירים נכונה ובמעקב.

לכן, תכשירים לאקנה לא מזמינים דרך האינטרנט או קונים בבית מרקחת רק בגלל שלחבר שלי זה עזר.
הבחירה הנכונה, אם רוצים עור חלק ויפה בזמן קצר - היא לעבור אבחון מקצועי בקליניקה הקוסמטית.

אצל הקוסמטיקאית, קיימים כל הציוד, המכשור, הידע והאפשרויות לטיפול נכון באקנה. זה מתחיל מאבחון ראשוני ומילוי שאלון בריאותי מפורט. חשוב מאד להכיר את שגרת החיים של המטופל.

תחביבים ועיסוקים מסוימים עשויים להיות קשורים בהחמרת האקנה. חשיפה מרובה לשמש, למשל, משמעה - שלא נוכל להתאים למטופל תכשירים מקלפים לאקנה, מחשש לכוויות או לכתמים.

מזונות מסויימים מחמירים אקנה, כמו שהוכח במחקרים מדעיים מהשנים האחרונות. מזונות כמו: מוצרי חלב, מזונות עתירי סוכר, שוקולד, תוספי חלבון ומוצרים עם אינדקס גליקמי גבוה.
 

לקריאה נוספת בנושא אקנה ותזונה


 

לאחר היכרות מעמיקה עם המטופל - על מצבו הבריאותי, עיסוקיו וסדר יומו, תהיה בדיקה פיזית מתחת למנורה מיוחדת. המנורה מגדילה ומאפשרת להתרשם בצורה מדויקת יותר ממצב העור. לעיתים יש צורך לנקז קומדונים, או לבצע טיפול ממוקד לפצעים עצמם.

ישנם פילינגים מיוחדים לאקנה המזרזים את קבלת התוצאות. לפעמים, ניתן לרפא את האקנה ללא ביצוע טיפול במכון,

או במספר מינימלי של טיפולים, אך עם הרבה מפגשי מעקב וביקורת. מפגשים בהם מעריכים את התקדמות הטיפול, משנים במידת הצורך את אופן השימוש בתכשירים ומדויקים את השימוש והתדירות למצב העור הנוכחי.

בכל מקרה, עם או ללא טיפול במכון, תמיד יהיה צורך בקבלת תכשירים לטיפול הביתי.
עיקר הריפוי באקנה קורה כתוצאה משימוש במרכיבים הפעילים הנכונים. מרכיבים כגון: רטינואידים, חומצה אזלאית, חומצות אלפא ובתא הידרוקסי, מרכיבים נוגדי דלקת ואנטי חיידקים. ואם השמות האלה לא אומרים לכם כלום - זה בסדר גמור. כל אחד והמקצוע שלו :)

 

אשת המקצוע שאחראית לריפוי האקנה שלכם, מבינה היטב את השפעתם של החומרים הללו, בריכוזים השונים שלהם.

היא מחזיקה בתכשירים פעילים ומרוכזים, הזמינים אך ורק אצל קוסמטיקאיות וקוסמטיקאים. חשוב לציין, שמה שעושה את ההבדל איננו החומר או הריכוז בו השתמשנו, אלא הידע.
הטיפול באקנה לא חייב לעבור דרך נטילת כדורים, המשפיעים לרעה על תפקודי הכבד, על השרירים ועל מערכות נוספות בגוף. גם אין חובה ליטול אנטיביוטיקה בבליעה, ובכך לפגוע גם באוכלוסיית החיידקים הטובים בגוף.

מטופלים רבים עברו סבב אחד או יותר של טיפול בכדור, שמלבד יובש קשה בעור ובעיניים לא הביא להתקדמות הטיפול באקנה. חלק מן המקרים שהצגנו בתמונות, הוא של מטופלים שלא חל כל שיפור במצבם בטיפול בכדורים, ואצל חלקם האקנה החמיר.

 

בטיפול נכון אצל הקוסמטיקאית, עם או ללא מגע בעור, האקנה נרפא לחלוטין. הגישה הקוסמטית המתקדמת מקיפה את כל הצרכים של הטיפול באקנה: החל מאבחון מתחת למנורה מיוחדת, מילוי שאלון בריאותי מפורט המגלה פרטים החשובים לטיפול, המשך בטיפול במכון הכולל ניקוז וחיטוי העור, וכלה בהתאמה מדויקת של חומרים טיפוליים לשימוש הביתי.
כמובן שכל העת ישנו מעקב צמוד אחר מצב העור. הטכנולוגיה כיום מאפשרת לנו לבצע מעקב הדוק גם באמצעות תמונות שהמטופל מצלם עם הטלפון הסלולרי, ומשגר אחת לשבוע או שבועיים לקוסמטיקאית, בין הביקורים.

מעטפת טיפולית חכמה ומתקדמת כזאת, מאפשרת לנו להשיג תוצאות במקרים הקשים ביותר של אקנה.


למידע נוסף על אקנה 


לאיתור קוסמטיקאית מומלצת: www.3d-biofor.com