כיצד מטפלים בקומדונים?

 

 

 

כיצד מטפלים בקומדונים?

 


 

קומדונים הם התוצאה של שומן (הנקרא: חלב) שהופרש דרך בלוטות החלב בעור אך לא התנקז בצורה תקינה. בגלל שלא התנקז, הוא "תקוע" במעבר. חלקו הקטן התכהה ונראה שחור. אגב, ישנם גם קומדונים לבנים.
כיום  ישנם פתרונות מעולים לקומדונים. הם פועלים כ"פותחי סתימות". תכשירים כאלה גורמים לניקוז תקין של החלב, כך שלא נוצרים קומדונים נוספים. במקביל, הקוסמטיקאית מבצעת ניקוי במכון, ומסירה את הקומדונים הקיימים. התכשיר הטיפולי מקל על הוצאת הקומדונים כך שלא תכאב ולא תגרום לסימנים מיותרים.


בעבודת צוות, אתם והקוסמטיקאית מביאים לכך שהעור ייראה שוב חלק ויפה.
תכשיר טיפולי לקומדונים מחייב זהירות מחשיפה ממושכת לשמש.
מומלץ להימנע משימוש בסבונים מוצקים. הם מכילים חומרים שיכולים לסתום נקבוביות. מומלץ לשטוף פנים פעמיים ביום ולא יותר מכך. שטיפות מרובות פוגעות ברמת הלחות, וזה יכול להוביל בהמשך להצטברות תאים מתים בנקבוביות. ומכאן, לבעיית ניקוז החלב. מומלץ לא למרוח ג'ל על הפוני, כיוון שהוא נוטה לגעת גם במצח ולגרום להתפתחות קומדונים ופצעונים.


קומדונים יוצאים בעיקר בגיל ההתבגרות, אבל גם בגילאי 20-30, ולעיתים אף בגיל בוגר יותר. ישנם סוגים נוספים של "דמוי-קומדונים", שצבעם לבן וקורים בדרך כלל בגיל בוגר יותר. הם נקראים "מיליומים". הם לא ניתנים להוצאה בניקוז ידני, אבל בטיפול מקצועי -חלקם ברי ניקוז. החלק האחר ישתפר באמצעות שימוש בתכשיר לשימוש הביתי.


בין אם אלה קומדונים או מיליומים - הם ניתנים לטיפול בקלות יחסית.

המפתח הוא:

  •  אבחון נכון של סוג הבעייה   

     • שימוש בתכשירים פעילים ומקצועיים.

     • מעקב של אשת המקצוע עד להגעה לעור חלק ויפה.

 

 

< נושא קודם   לנושא הבא >