פילינג-כיצד הוא מסייע בחידוש מראה העור?

 

 

 

פילינג - כיצד הוא מסייע בחידוש מראה העור? ואיך בוחרים בפילינג הנכון?

 

 


 

פילינג הוא תרגום של המילה "קילוף". קילוף העור לא חייב להיראות כקליפות נראות לעין. למעשה, אפשר לעבור קילוף מבלי שהסביבה הקרובה מבחינה בכך.. :) אבל בכל קילוף, עם או ללא קליפות, קורה תהליך אחד: תהליך של הסרת תאי עור מתים מהשכבות החיצוניות ביותר.


עורנו מתחדש כל העת, החל מתקופת העוברות, הינקות והילדות ועד לגילאים המתקדמים ביותר. תאי עור בשכבה עמוקה יותר מתחלקים, וחלקם מטפסים ועולים לשכבה החיצונית ביותר. שם, בשכבה הקרנית, הם כבר כבר תאים מתים, שתפקידים העיקרי הוא הגנה על העור. בכל יום תאי עור מתים נושרים באופן טבעי מהשכבה הקרנית, ובו זמנית תאים חדשים נוצרים בעומק העור. זהו תהליך מחזורי. בעור הצעיר, השלת התאים המתים מתרחשת בצורה תקינה. אולם עם הגיל, תאי עור מתים מאחרים לעזוב את העור ונערמים עליו, רבדים רבדים, כשהם מקנים לעור מראה עמום וחסר ברק. חסר חיוניות.
תכשירים קוסמטיים מקלפים, מסייעים להסיר את שכבות התאים הללו, שמקומם כבר איננו בעור. הסרת התאים הללו חושפת עור יפה, קורן וחיוני יותר. הסרת התאים היא גם תהליך בריא לעור, היא מעודדת תפקוד טוב יותר שלו, שמירת לחות טובה, שיפור בכתמים ואחידות בגוון, ומראה כללי צעיר יותר.


כיצד נבחר בתכשיר המקלף הנכון לעורנו?


התשובה תלויה בגורמים רבים:
* גיל המטופלת  גוון העור שלה  *  עונת השנה  *  הרגלי החשיפה שלה לשמש  *  מצבה הבריאותי ונתונים גנטיים  *  ציפיות המטופלת   *  יכולתה לשתף פעולה עם הנחיות המטפל/ת  *  תרופות שהיא אולי נוטלת... ועוד.


במכוני קוסמטיקה קיים מגוון של חומרים מקלפים. מקלפים לשימוש במכון, מקלפים לשימוש הביתי, פילינגים יסודיים יותר ופילינגים קלים ושטחיים יותר. מגוון רחב של סוגים, בדיוק כשם שיש מגוון של מטופלים.


האם פילינג הוא תהליך יקר?

ישנם פילינגים שאינם יקרים כלל, ותרומתם לעור - ניכרת לעין.
ישנם גם פילינגים עדינים או חריפים יותר - לשימוש הביתי.


חשוב לדעת: בחירת חומר מקלף ללא הכוונה מקצועית, יכולה להסתיים בתוצאות לא נעימות:
- התפתחות כתמים
- כוויות או תופעות לוואי
- אכזבה מהתוצאות: לא חל שינוי בעור
כדי להשיג שינוי בעור יש צורך קודם כל בידע מקצועי. הקוסמטיקאית שלך מכירה את עורך, מבינה כיצד יש לחדש אותו וגם עוקבת אחר קבלת התוצאות.

 

< נושא קודם   לנושא הבא >