פעילות גופנית - האם היא משפיעה על עור פנייך?

 

 

 

פעילות גופנית - האם היא משפיעה על עור פנייך?
מה הקשר בין פעילות ספורטיבית לבין יופי?

 


כולנו יודעות שבריא להתאמן, בצורה נכונה ובתדירות שמתאימה לגוף. הכושר הגופני תורם לבריאות ולמניעת מחלות. האם הוא יעזור לנו לשמור על עור צעיר ויפה יותר?
 

מסתבר שכן.
כיצד זה קורה? בכמה דרכים. 
א. הספורט מגביר את זרימת הדם בגוף. הדם נושא עמו לתאים חמצן, ויטמינים, מינרלים ויסודות מזינים. העור מרוויח מהאספקה הטובה הזאת והופך חיוני, ורדרד וחי. תפקודו משתפר.


ב. אימון גופני מזרים גם את הלימפה בכל הגוף. צינורות הלימפה עוברים במקביל ובסמוך לכלי הדם. הלימפה מנקזת נוזלים מהרקמה, הכוללים גם רעלים וחיידקים. תנועת הלימפה חשובה ביותר לתפקוד בריא של הגוף.


ג. אימון גופני מפחית מתחים. כולנו מכירים את נזקי המתח לעור: העור משקף את כל מה שעובר עלינו. מתח מחמיר תופעות של: אקנה, סבוריאה, אלרגיות וגירויים. מתח גם גורם להתפרצות של מחלות עוריות כמו פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס. הוא גם יכול להביא להרפס או להחמיר הרפס קיים. למעשה רוב התופעות והמחלות העוריות מוחמרות כתוצאה ממתח או שהריפוי שלהן מואט.

על מה להקפיד כשמתעמלים?
א. להגן על העור מקרינת השמש באמצעות מקדם הגנה. בעונת החורף קל למצוא שעות רבות ביום המתאימות לאימון בחוץ. בקיץ, כדאי להקפיד על אימון בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהריים המאוחרים.
ב. להתנקות מהזיעה מייד לאחר האימון.
ג. נשים - מומלץ לא לצאת לאימון כשאתן מאופרות.

 

הספורט משפיע לטובה על מצב הרוח ועל התחושה הכללית.
ועכשיו... מי לא רוצה ליהנות וגם להיות יפה יותר?

****

 

 

< נושא קודם   לנושא הבא >