שמן עץ התה

 

 

 

 

שמן עץ התה

 

 

 

 


מאת: רונית שגב, Bsc. MA

 

מחקרים מראים שיש לו השפעה אנטי-מיקרוביאלית. מחקרים רבים נעשו כדי ללמוד את המנגנון באמצעותו נלחם החומר הזה בחיידקים ואף בפטריות. באופן כללי ניתן לאמר, כי הוא גורם לפגיעה בממברנה החיצונית של הפתוגנים.

מחקר אחר מצא כי שמן עץ התה סייע בהחלמה מפצעי הרפס, למעשה הייתה לו אותה דרגת פעילות כמו ל-Acyclovir. יש גם מחקרים המראים את התועלת שלו בריפוי פצעי אקנה – הוא מסייע בחיסול החיידק שמתרבה בתוך פצעי האקנה.

 

מהי הכמות הנחוצה כדי לקבל פעילות?

מחקר שבדק את היעילות של שמן עץ התה בריפוי אקנה, השווה אותו לחומר המוכר בנזואיל פרוקסיד.

ג`ל בריכוז 5% של תה ירוק הושווה ל-5% בנזואיל פרוקסיד. הממצאים היו: "שני הטיפולים היו יעילים בהורדת מספר האזורים המודלקים, עם תוצאה טובה משמעותית של הבנזואיל פרוקסיד בהשוואה לתה הירוק.

שומניות העור פחתה באופן משמעותי בקבוצת הבנזואיל פרוקסיד מול קבוצת שמן עץ התה. אולם, תופעות הלוואי של יובש, עקצוצים ותחושת כווייה היו גדולות יותר בקבוצת הבנזואיל פרוקסיד – 79% מול הקבוצה השנייה – 49%". על פי הממצאים כדאי להתחיל מריכוז של 2.5% בנזואיל פרוקסיד כדי להמנע מתופעות של גירוי ויובש.
המרכיב נמצא כפעיל החל מריכוז 0.5%. יש לקחת בחשבון שלחומר יש ריח לואי חזק ולא בהכרח נעים. בריכוזים שמעל 3% הריח עשוי להיות דומיננטי.

 

 

 

<   נושא קודם    לנושא הבא >